top of page

Video vizitky pedagógov Rodinnej školy Banská Bystrica

Blue%20to%20Cream%20Gradient_edited.jpg

Vitajte v Rodinnej škole v Banskej Bystrici!

                Keď vstúpite do našej školy a máte to šťastie stretnúť niektorého z jej najdôležitejších – detských – aktérov, celkom iste sa zoznámite s pocitom, ktorý sa zvykne opisovať ako nefalšovaná RADOSŤ. Toto tvrdenie znie možno nadnesene a prehnane, no o jeho pravdivosti vás veľmi rýchlo presvedčia všadeprítomné úsmevy, veselé iskry v očiach a vzrušeno-natešeno-nedočkavé zvukové prejavy momentálnej a obvyklej nálady.

 

Naša škola sa môže pýšiť najpriaznivejšou referenciou – deti sa do nej TEŠIA a rady sa s vami podelia o mnoho dôvodov, prečo je tomu tak. Rozhodne spomenú, že dnes, zajtra i pozajtra (tak ich naučila skúsenosť) budeme opäť s nadšením objavovať tajomstvá veľkého sveta, že budeme poznávať, hľadať, skúšať, experimentovať, predstavovať si, vymýšľať a TVORIŤ. Milujú tajomstvá a dobrodružstvo, a preto sa nevedia dočkať nových ZÁŽITKOV, štekliacich ich fantáziu a obrazotvornosť. Určite nezabudnú na to, že každý deň je pre ne príležitosťou podeliť sa o svoje názory, príbehy, pocity a sny s kamarátmi, a pri práci či hrách sa učiť chápať zmysel a význam slov dôvera, úcta, pravdivosť, priateľstvo, spravodlivosť, čestnosť či dobroprajnosť. Možno ich rodiaca sa schopnosť abstrakcie ešte nedokáže sformulovať pregnantné vety, no medzi riadkami ich výpovedí vycítite, že rátajú s BEZPEČÍM prostredia, v ktorom sa pohybujú. Vedia, že na to, aby sme mohli spolu žiť v pohode a spokojnosti, potrebujeme PRAVIDLÁ, na ktorých sa dohodneme.

 

My, dospelí – sprievodcovia, pozorne sledujeme, načúvame a vnímame, aby sme v čo najpresnejšej podobe spoznali všetky, aj tie trináste komnaty detskej duše a aby sme podporili jej osobitý, nenapodobiteľný potenciál. Stojac obďaleč, pripravení podať pomocné rameno, pozorujeme, ako deti spoznávajú zodpovednú SLOBODU. Máme ich v srdci – sú naším srdcom.

Logo RŠ napis.jpg
  • Facebook
board.png

Krátka história rodinnej školy

Prvá SZŠ v Banskej Bystrici s Montesorri prvkami

V 2019 otvorenie Rodinnej školy v Bernolákove

Vznik v 2015

Začínali sme ako MŠ Kretiv Detský Svet

Túžba vzdelávať deti inak

1. stupeň

Súkromná základná škola 
Lazovná 6, banská bystrica

Emília Štefániková foto.jpg

Emília Štefániková

triedna učiteľka

Barbara Marenčáková foto.jpg

Barbara Marenčáková

učiteľka anglického jazyka pre 1. ročník

2. stupeň

Súkromná základná škola 
lazovná 6, banská bystrica

Petra Mažgutová foto.jpg

Petra Mažgutová

učiteľka anglického jazyka a telesnej výchovy

Mirka Janovcová foto.jpg

Mirka Janovcová

učiteľka matematiky a hudobnej výchovy

Petra Matejková foto.jpg

Peťa Matejková

učiteľka dejepisu a geografie

bottom of page