Blue%20to%20Cream%20Gradient_edited.jpg

Vitajte v Rodinnej škole v Banskej Bystrici!

Keď vstúpite do našej školy a máte to šťastie stretnúť niektorého z jej najdôležitejších – detských – aktérov, celkom iste sa zoznámite s pocitom, ktorý sa zvykne opisovať ako nefalšovaná RADOSŤ. Toto tvrdenie znie možno nadnesene a prehnane, no o jeho pravdivosti vás veľmi rýchlo presvedčia všadeprítomné úsmevy, veselé iskry v očiach a vzrušeno-natešeno-nedočkavé zvukové prejavy momentálnej a obvyklej nálady.

Naša škola sa môže pýšiť najpriaznivejšou referenciou – deti sa do nej TEŠIA a rady sa s vami podelia o mnoho dôvodov, prečo je tomu tak. Rozhodne spomenú, že dnes, zajtra i pozajtra (tak ich naučila skúsenosť) budeme opäť s nadšením objavovať tajomstvá veľkého sveta, že budeme poznávať, hľadať, skúšať, experimentovať, predstavovať si, vymýšľať a TVORIŤ. Milujú tajomstvá a dobrodružstvo, a preto sa nevedia dočkať nových ZÁŽITKOV, štekliacich ich fantáziu a obrazotvornosť. Určite nezabudnú na to, že každý deň je pre ne príležitosťou podeliť sa o svoje názory, príbehy, pocity a sny s kamarátmi, a pri práci či hrách sa učiť chápať zmysel a význam slov dôvera, úcta, pravdivosť, priateľstvo, spravodlivosť, čestnosť či dobroprajnosť. Možno ich rodiaca sa schopnosť abstrakcie ešte nedokáže sformulovať pregnantné vety, no medzi riadkami ich výpovedí vycítite, že rátajú s BEZPEČÍM prostredia, v ktorom sa pohybujú. Vedia, že na to, aby sme mohli spolu žiť v pohode a spokojnosti, potrebujeme PRAVIDLÁ, na ktorých sa dohodneme.

My, dospelí – sprievodcovia, pozorne sledujeme, načúvame a vnímame, aby sme v čo najpresnejšej podobe spoznali všetky, aj tie trináste komnaty detskej duše a aby sme podporili jej osobitý, nenapodobiteľný potenciál. Stojac obďaleč, pripravení podať pomocné rameno, pozorujeme, ako deti spoznávajú zodpovednú SLOBODU. Máme ich v srdci – sú naším srdcom.

Logo RŠ napis.jpg

lazovná 6, banská bystrica

Petra Mažgutová foto.jpg

Petra Mažgutová